KONST / Litografier / Färglitografi 15989044
nr 1598 9044
Lage Lindell
(1920-1980), Sverige
Färglitografi, Komposition. Signerad, numrerad Hc 1/14 cm, yttermått inklusive ram: 53x63 cm
Lage Lindell, född 1920 i Stockholm, död där 1980, svensk målare,
Utrop:
800 kr
Såld:
1.900 kr
måndag 19 februari 2024
kl 20:00:17
500 kr
1.100 kr
700 kr
800 kr (Budbetjänt)
900 kr
1.000 kr (Budbetjänt)
1.100 kr
1.100 kr (Budbetjänt)
1.200 kr
1.800 kr
1.400 kr
1.500 kr (Budbetjänt)
1.600 kr
1.700 kr (Budbetjänt)
1.800 kr
Lage Lindell
Läs mer om Lage Lindell